Czy da się zaoszczędzić na wyprawce szkolnej?

Podręcznik Nasza Szkoła

Wyprawka szkolna to obowiązek. Tak jak dla noworodka musimy mieć odpowiednią wyprawkę przed jego narodzinami, tak dla ucznia musimy mieć zestaw odpowiednich rzeczy, dzięki którym nauka będzie o wiele łatwiejsza. W skład takiej wyprawki wchodzić może podręcznik Nasza Szkoła (https://www.taniaksiazka.pl/seria/operon-nasza-szkola) oraz wiele innych rzeczy. Przystępując do pierwszej klasy rodzice otrzymują od nauczycieli nie tylko listę książek z jakich dzieci będą korzystać. Otrzymują oni zestaw rzeczy z jakich dziecko będzie korzystać przez cały rok. Czy należy się trzymać tej listy? Oczywiście, że tak. Nie warto wybiegać z zakupami zbytnio do przodu, ponieważ może się okazać, że wydamy zbyt dużą ilość pieniędzy na rzeczy, których dziecko faktycznie nie potrzebuje.

Co kupić?

W połowie lipca, a już na pewno na początku sierpnia w sklepach pojawia się wiele produktów do szkoły. Co prawda do początku szkoły jest jeszcze trochę czasu, a dzieci na pewno nie myślą o tym, aby wrócić na zajęcia. Ale warto przyjrzeć się temu co można znaleźć w poszczególnych sklepach, aby wiedzieć, gdzie udać się najlepiej na zakupy. Dzisiaj poszczególne produkty biurowe można zakupić w hipermarketach. Czy warto robić zakupy w takim miejscu? Jak najbardziej, ponieważ dzięki temu można zaoszczędzić duże pieniądze. W sklepach bardzo często organizowane są różnego rodzaju promocje, dzięki czemu za poszczególne produkty można zapłacić jeszcze mniej. Jest to szczególnie ważne dla osób, które nie tylko kupują dla jednego dziecka. Nie zapominajmy, że duża część polskich rodzin ma dwójkę, trójkę, czy nawet czwórkę dzieci. Zakup wyprawki dla takiej gromadki to nie lada wydatek, dlatego warto obserwować poszczególne promocje w sklepach.

Numer jeden

W każdej wyprawce numerem jeden jest plecak/tornister. To w nim dziecko będzie nosiło swoje podręczniki, ale także zeszyty, piórnik, śniadanie i wiele innych rzeczy. Im dziecko starsze, tym więcej tych “niepotrzebnych” rzeczy będzie ze sobą nosić. To norma do której rodzic powinien się przyzwyczaić. Należy zwrócić uwagę jaki plecak/tornister wybiera się dla swojego dziecka, ponieważ musi on być solidny, mocny i dobrze wykonany. Do tego NIE może powodować u dziecka wad postawy. Pamiętajmy także o tym, że sam plecak nie może być ciężki. Warto sprawdzić jego wagę przed zakupem. Zabierzmy dziecko na takie zakupy, dzięki czemu wszyscy będą wiedzieć, że plecak/tornister idealnie pasuje do naszego dziecka. Aby dziecko było raźniej w pierwszej klasie, można postawić na plecak z ulubionym bohaterem.

Szkoła zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com